Лого Житлового Району Рибальський місто Київ

УКР

телефон відділу продажу (044) 498-02-00
Замовити телефонний дзвінок

*

*

Натискаючи *Замовити телефонний дзвінок*, ви надаєте згоду на обробку, зберігання та використання ваших персональних даних.

Завантажити презентацію

*

*

Світовий досвід. Квартальна забудова

Світовий досвід. Квартальна забудова
  • calender 30.06.2017

Принцип квартальної забудови полягає в розділенні житлових кварталів сіткою вулиць на невеликі сектори із внутрішніми дворами.

Такий спосіб забудови формує комфортні громадські простори та соціальні зв’язки між мешканцями, запобігає утворенню “нічиїх” занедбаних територій між будинками, а отже благоустрій у кварталі підтримується на вищому рівні. У кварталах  утворюється багатофункціональний простір, адже важливі об’єкти інфраструктури зручно розташовані на перших поверхах житлових будинків. А ще така забудова забезпечує рівномірний розподіл транспортних потоків і як наслідок дозволяє уникнути заторів.

Переваги квартальної забудови уже давно оцінили у світі — прикладами можуть слугувати історичні центральні райони більшості європейських столиць. Нині з’являються нові девелоперські проекти, що беруть за основу квартальний спосіб забудови.

 

  1. Kronløb Island від данського архітектурного бюро COBE.

Kronløb — це новий острів на водосховищі Kronløb у Нордхавенні в Копенгагені. Острів слугуватиме переходом між двома новими кварталами у майбутньому міському районі та розділить басейн гавані на низку окремих каналів. На острові Kronløb побудують найбільший паркінг у районі — триповерхову підводну автостоянку. Також там облаштують два нові міські простори із безпосереднім доступом до води, побудують три нові мости, а також монолітний житловий комплекс з унікальними й різноманітними елементами інфраструктури та виокремленою зеленою зоною посередині. Двори та монолітна структура фасадів кварталу є чи не основною архітектурною атракцією цього проекту, оскільки ці рішення опираються на особливості геології, завдяки якій виникла сама країна Данія. Двори, побудовані за терасним типом, як геологічні скелясті породи, водночас дають можливість уникнути монотонності.

Детальніше про проект

 

  1. Насичений життям житловий район від данського архітектурного бюро COBE у колишній індустріальній зоні Кельну в Німеччині.

Deutzer Hafen — це старовинна промислова територія в Кельні, розташована на південь від центру міста. Проект перетворює колишню гавань на жвавий та сталий район із величезним водоспадом і громадським басейном. На цій території нові типи житла інтегровані у збережені елементи промислової культурної спадщини. Проект забезпечує помешкання для 5000 жителів і робочі місця ще для 4500 людей. Новий велосипедний міст через річку Рейн безпосередньо поєднує цей район із центром міста Кельна.

Детальніше про проект

 

 

  1. Житловий район на ріці в Москві від німецького архітектурно-планувального бюро ASTOC

Територію завбільшки 460 гектарів із 4,1 млн м2 майданчика змішаного використання облаштують на зеленому березі річки Москви. Для досягнення балансу між природою та містом у проект заклали розширення річкового ландшафту на всю територію МФК. “Збалансоване місто” стане особливим видом урбаністичного простору. Це місце, де баланс міста та ландшафту, культури та бізнесу та, врешті, роботи та життя виражений у структурному плані міста та де від цих цінностей справді можна отримувати насолоду в повсякденному житті. Цей баланс також знаходить відображення у змішаному використанні території, де є різні типи житла, офісні вежі та бізнес-парки, готелі, видатні культурні об’єкти, зокрема оперний театр, соціальна інфраструктура (дитячі садки, школи, спортивні комплекси та лікарні). Проект також сприятиме децентралізації Москви. Високий рівень виконання робіт і привабливий життєвий простір, безпосередньо поєднаний із ландшафтом, допоможуть зменшити тиск на центральну Москву.

Детальніше про проект

 

  1. Житловий квартал Havenlaan 12–14 у Брюсселі від нідерландського архітектурного та планувального бюро КСАР

Havenlaan є частиною розвитку зони каналу (Kanaalzone) у Брюсселі та розташований неподалік від історичного центру міста. Найближчими роками розвиткові території сприятиме низка інноваційних проектів. Havenlaan стане зеленою зоною всередині міста, зокрема, завдяки реалізації рекреаційного "Бекопарку". Мета розробки полягає у створенні нової лінійної централізації у Брюсселі. Havelaan 12–14 займе важливу локацію в цьому районі та створить новий міський ансамбль, що поєднуватиме житлові будинки, офіси, готелі та простір для бізнесу.

Детальніше про проект

 

  1. План розвитку території у Смихові у Празі від словацького архітектурного бюро Gut Gut

Проект ґрунтується на специфічному характері Смихова: історія цього району сягає аж 13-го століття, а складається він із кількох частин, кожна з яких має свою ідентичність і неповторну атмосферу. Нова розробка стане унікальним доповненням для цього району, що дасть імпульс позитивному відродженню й інтеграції всього кварталу. Проект має на меті поступово створити нову спільноту городян, безпосередньо пов’язану з просторовою структурою інтегрованих і візуально виразних нових міських кварталів.

Детальніше про проект

 

  1. Житловий квартал Sjöjungfrun від данського архітектурного бюро Juul Frost Architects

Sjöjungfrun — це візуальний маркер, який яскраво виділяє зону WTC на мапі Мальме. Помешкання розташовані у двох окремих будівлях, які разом утворюють структуру блочного будинку, а також в окремому кварталі, що височіє на північному сході району WTC. Блочна структура утворює внутрішній напівпублічний атріум, що стане неформальним місцем для зустрічей. Квартири у комплексі будуть наскрізними, що забезпечить оптимальне надходження денного світла з внутрішнього атріуму. З атріуму можна потрапити до квартир через балкони із приватним доступом. Квартири, розташовані на найвищих поверхах у комплексі, мають увігнуті дахи із садами, звідки відкривається краєвид на Мальме. Sjöjungfrun чудово реагує на міське життя Мальме, пов’язуючи рекреаційне середовище Kockumsparken із внутрішнім напівпублічним атріумом.

Детальніше про проект

Залиште E-mail, щоб підписатися на розсилку новин