телефон відділу продажу (044) 498-02-00
Замовити телефонний дзвінок

*

*

Перетворення порту в Осло на новий активний район

Перетворення порту в Осло на новий активний район
  • calender 07.08.2017

Тренд на повернення містянам доступу до води нині відчутний в усьому світі. Міські управлінці та приватні компанії створюють нові відкриті зони для відпочинку та інфраструктуру біля річок і морських бухт. Так сталось і в норвезькому Осло, де збудували новий житловий район із безліччю привабливих місць для роботи та рекреації з видом на острови та фьорди.

Історія району Соренга починається у 2004 році, коли місто почало активно розширюватись і запустило ініціативу розвитку міських зон біля води. Територію майбутнього житлового району викупили в міського порту за рекордні 940 мільйонів норвезьких крон (майже 100 мільйонів євро).

Головним завданням міста та приватних забудовників було створення комфортної, безпечної для мешканців і водночас різноманітної території. За планом 90% площ були житловими, а 10% віддавали під культурну, розважальну та комерційну функції. Згодом було проведено архітектурний конкурс — головним завданням проектантів майбутнього району було створення місця, однаково привабливого для життя та відпочинку.

Із 50 заявок відібрали проект, який пропонував квартальну забудову та створення великого парку для містян і туристів. Для проектування восьми кварталів обрали чотири архітектурні бюро — по два на кожен. Архітектори мали використовувати один тип облицювання фасаду та пам’ятати про центральну вулицю-променад, де мали бути розташовані магазини, культурні заклади та кафе. У проекті також передбачили два дитячі садочки та школу. За 10 років ідея перетворити колишній порт на новий житловий куточок Осло стала реальністю.

Як і завжди, на адресу Соренга лунала критика. Скептики хвилювались, що район перетвориться на закрите «гетто» для заможних, а в парку, на центральній вулиці та біля води не буде відвідувачів. На щастя, ці тривожні прогнози не справдились. Автори кажуть, що до набережної в новий район ходять не лише мешканці Осло, а й туристи — часто лунають англійська, польська, шведська мови.

Цікаво також і те, що згодом тут облаштували не тільки зручну набережну, а й спеціальні пірси та підмостки для охочих позасмагати та поплавати — біля берега є навіть напіввідкритий басейн із доріжками для плавців.

Головним фактором успіху, говорять міські депутати, було створення комплексного плану розвитку, де житлова, соціальна та комерційна інфраструктура поєднувалась із культурними практиками та розмаїттям активностей. У Соренга є куди піти та є чим зайнятися — у кожного є вибір і комфортне забезпечення різних потреб у міському просторі.

Залиште E-mail, щоб підписатися на розсилку новин