телефон відділу продажу (044) 498-02-00
Замовити телефонний дзвінок

*

*

Світовий досвід. Громадський простір та житло біля води

Світовий досвід. Громадський простір та житло біля води
 • calender 17.07.2017

Розташування біля моря, річки чи озера є цінним ресурсом для будь-якого міста, адже це відкриває широкий спектр активностей для городян. Однак часто на узбережжі розташовують індустріальні об’єкти, що позбавляють мешканців міста можливості повноцінно жити та відпочивати біля води.  У європейських містах девелопери реалізують проекти, покликані змінити цю ситуацію, розкриваючи весь потенціал водойм у контексті урбаністичного простору та повертаючи городянам набережні, пляжі та краєвиди.

 

 1. Насичений життям квартал у центрі Копенгагена від данського архітектурного бюро COBE

Крістіансхолм також відомий як Паперовий острів, оскільки там протягом десятиліть зберігали величезні рулони газет для данської преси. Крістіансхолм дуже вигідно розташований у самому центрі набережної Копенгагена. Останніми роками острів став місцем міського розвитку, де пульсує вуличне життя. Старі промислові склади на острові утворюють унікальний простір для проведення різноманітних культурних заходів. Проект має на меті створити низку нових зал із неформальними громадськими функціями, наприклад, залу для проведення заходів, галерею та басейн. Приватне житло буде розташоване над залами. Увесь острів об`єднуватиме громадська набережна, а для відпочинку жителів комплексу передбачено відокремлені зелені двори. Приватне життя майбутніх мешканців урівноважуватиме яскраве суспільне життя, і баланс між ними зробить острів привабливим як для відвідувачів, так і для місцевих жителів.

Детальніше про проект

 

 1. Громадська площа замість паркінгу та спорт на вулиці від данського архітектурного бюро COBE

Історія Israels Plads є відображенням історичного розвитку Копенгагена. Ця місцевість у центрі міста існувала ще тоді, коли межі міста закінчувались колом фортифікаційних споруд. Із розширенням міста цей простір став жвавою ринковою площею – до 50-х років, коли ця площа перетворилась на безлюдну автомобільну стоянку. Ідея відновлення Israels Plads полягає в тому, щоб підкреслити важливість та історію цього місця, оживити його й перетворити на яскравий і різноманітний простір, що передбачає різні види дозвілля для всіх охочих. Поверхня нової площі вивищується над прилеглими вулицями як нове міське покриття зі спортивними майданчиками, великими сходинками для сидіння та зеленими зонами. Автомобілі, котрі раніше займали значну частину простору Israels Plads, перемістили до підвального приміщення.

Детальніше про проект

 

 1. Житло біля старого порту у центрі Копенгагена від данського архітектурного бюро COBE

Krøyers Plads є важливою локацією в центрі зони гавані в Копенгагені. Місцеве населення відхилило кілька попередніх пропозицій щодо розвитку території, тому новий Krøyers Plads ґрунтується на гіпердемократичному та контекстуальному підході. Житловий комплекс складається з трьох п`ятиповерхових житлових блоків, які природно продовжують структуру  будівель складів уздовж гавані. Складчаті дахи й архітектурна важкість створюють діалог між старим і новим. Замість того, щоб вигадувати нову типологію будівлі, у проекті Krøyers Plads по-сучасному переосмислили форму прилеглих промислових складів.

Детальніше про проект

 

 1. Житловий квартал Iceberg у Данії від дансько-бельгійського архітектурного бюро JDS, нідерландського архітектурно-планувального бюро SeARCH, данського архітектурного бюро CEBRA

Реставрація старого невикористовуваного контейнерного терміналу у гавані Орхус надає величезну можливість для сталого розвитку другого за величиною міста Данії.  Ця територія має перетворитися на жвавий міський квартал, що створює можливість для великої кількості культурних і соціальних активностей, забезпечить нові робочі місця та різні типи житла. Автори проекту житлового кварталу Iceberg надихались, передусім, дивовижним розташуванням цієї території з чудовим видом на гавань. Основним завданням було зберегти ці краєвиди, забезпечити сонячне освітлення для кожної квартири та водночас дотриматися загального міського контексту. Своїми обрисами будинки нагадують каньйони та гірські вершини. Це рішення підкреслює знакову силу кварталу та дає змогу забезпечити кожне помешкання достатньою кількістю сонячного світла та захопливими краєвидами.

Детальніше про проект

 

 1. Проект розвитку прибережної території у місті Паргас, Фінляндія, від дансько-фінського архітектурного бюро Shauman Nordgren Architects.

Проект розвитку гавані передбачає збереження панівної морської ідентичності Паргаса та водночас посилення характеру міста різними урбаністичними елементами — готелями, пляжем, саунами й офісами. Ця територія розширює центр міста рекреаційними зонами, де городяни зможуть насолоджуватися краєвидами, гуляти набережною та відпочивати на пляжі. Особливу увагу у проекті приділено зонам для активного відпочинку та спорту — тенісним кортам, спортивним та ігровим майданчикам.

Детальніше про проект

 

 1. Громадський басейн у тілі затоки порту в Кельні від данського архітектурного бюро COBE.

Deutzer Hafen — це старий промисловий район Кельна на південь від центру міста. Проект передбачає перетворення колишнього порту на оновлений район сталого розвитку з водоспадом і великим громадським басейном як новим видом міського ландшафту у цій місцевості. До того ж басейн сприятиме покращенню благоустрою прилеглих територій: він збирає дощову воду та відпрацьоване тепло з району, що дає змогу розв’язати проблему повеней на Рейні.

Детальніше про проект

 

 1. Громадський басейн у Фарборзі, Данія, від дансько-бельгійського архітектурного бюро JDS, дансько-ірландсько-французького бюро Urban Agency, данського архітектурного бюро Creo Arkitekter

Новостворений публічний простір на воді формує унікальну рекреаційну зону на архіпелазі South Funen. Проект зміцнює зв`язок міста з морем, на березі якого воно розташоване. На трьох тематичних пірсах діти знайдуть безліч розваг, а дорослі зможуть насолоджуватися краєвидами Фейборзського фьорда, купатися, кататися на човнах чи просто гуляти узбережжям та спілкуватися. Між пірсами, що виходять у море від лінії узбережжя, розташовані не лише громадські басейни, а й спортивні зони для дайвінгу, майданчики для водних ігор і сауни, що працюватимуть навіть узимку.

Детальніше про проект

 

 1. Copenhagen Harbour Bath від датського архітектурного бюро BIG та дансько-бельгійського архітектурного бюро JDS

Гавань є головним елементом перетворення промислового порту та транспортної розв’язки на культурний та соціальний центр Копенгагена. Проект рекреаційної зони на воді є рушієм цієї еволюції. Розробники передбачають, що люди ходитимуть до штучної водойми в гавані як на пляж, де можна спілкуватись, засмагати чи займатися спортом. Для реалізації проекту розширили парк на узбережжі, створивши публічний простір на воді з пірсами, внутрішнім басейном, пристанями для човнів та підвищеннями для стрибків у воду. Таке рішення дає безліч можливостей для розважальної та спортивної активності відпочивальників безпосередньо в центрі Копенгагена.

Детальніше про проект

 

 1. Громадська територія Kalvebod Brygge в Копенгагені від датсько-бельгійського архітектурного бюро JDS.

Прибережна територія Kalvebod Brygge розташована навпроти популярного місця для літнього відпочинку в Копенгагені – островів Brygge. Ця місцевість може стати урбаністичною альтернативою відпочинку на островах, однак ще донедавна вона була майже знелюдненою офісною територією. Нове облаштування узбережжя з місцями для відпочинку та спортивної активності на воді робить набережну привабливою рекреаційною зоною та локацією для проведення публічних заходів. Проект передбачає створення місць для плавання й інших видів активності. До того ж набережна може стати причалом для човнів, що дасть змогу налагодити транспортне сполучення цієї місцевості з рештою міста.

Детальніше про проект

 

 1. Hasle Harbour Bath у Борнгольмі, Данія, від шведсько-норвежського архітектурного бюро White

Місто Хасле на острові Борнхольм мало історичне значення як місцевий індустріальний порт, центр риболовлі та надання поромних послуг, однак через зміну транспортних маршрутів та зменшення важливості рибної промисловості ця місцевість занепала. Метою проекту Hasle Harbour Bath є ревіталізація гавані та перетворення її на місце для життя та відпочинку. Між хвилерізами, які обмежували доступ до моря, створено приєднану до берега плавучу платформу заввишки 6 метрів із внутрішнім басейном. Таке рішення перетворює занедбаний порт на громадський простір для проведення публічних заходів, спілкування, відпочинку та спортивної активності на воді.

Детальніше про проект

Залиште E-mail, щоб підписатися на розсилку новин