телефон відділу продажу (044) 498-02-00
Замовити телефонний дзвінок

*

*

Сади на дахах: як у всьому світі впроваджують зелені покрівлі

Сади на дахах: як у всьому світі впроваджують зелені покрівлі
  • calender 01.06.2017

Зелені дахи перетворюються з елітарної та малодоступної технології на більш поширену практику у міському просторі. Парки на дахах облаштовують у всьому світі не лише у приватних віллах і котеджах, а й на торговельних та офісних центрах, покинутих промзонах й інших міських будівлях. Є низка країн світу, де за допомогою законодавства населення спонукають озеленювати дахи будівель.

 

У 2015 році у Франції  ухвалили закон, який зобов’язує на дахах нових будівель комерційного призначення висаджувати зелень або встановлювати сонячні панелі. У канадському Торонто схожий закон діє ще з 2009 року. У Сінгапурі впровадили інше правило: біля нового будинку забудовник має висадити стільки дерев, скільки було вирубано під час ведення робіт. Тому в місті багато зелених покрівель і вертикальних садів.

 

Популярною та поширеною практикою є озеленення дахів у Німеччині. Власне, тут у шістдесятих роках і  розробили сучасну технологію висадження дерев на покрівлях. Зелена покрівля дає змогу мати сад в умовах обмеженої площі земельної ділянки. Сади та парки можна створювати як на паркінгах, так і на дахах будинків у найбільш завантажених районах міста.

 

Пропонуємо розглянути об’єкти із зеленими дахами у світі.

 

Промислові дахи Штутгарта

 

Неподалік від Штутгарта в Гайслінгені на даху торговельного центру площею 8000 кв. м  німецька компанія ZinCo облаштувала справжні сади із зеленими галявинами та різноманітними рослинами. Реалізувати проект дала змогу інноваційна дренажна система. Дах удалося інтегрувати у міське середовище. Він невисокий, тому тут облаштували сходи, пандуси та ліфти, а містяни одержали новий інклюзивний (доступний) громадський простір із зеленими галявинами й ігровими майданчиками. У центральній частині Штутгарта є зелений дах страхової компанії WGV –Versicherungen, створений із використанням дренажної технології Stabilodrain.

 

Каліфорнійська академія наук

 

«Зелений дах» Каліфорнійської академії наук у Сан-Франциско спроектував архітектор Ренцо Піано. Для озеленення використовували тільки рослини-аборигени, кожна з яких виконує певну функцію. Одна група рослин призначена спеціально для створення сприятливих умов для рідкісного виду метеликів – Euphydryas editha bayensis. Плоди чилійської суниці приваблюють місцевих птахів, чорноголовка звичайна має квіти, які приманюють джмелів і колібрі. Обирали переважно стійкі до засухи рослини, які не потребують поливу питною водою.  Озеленена частина покрівлі площею один гектар є найбільшою ділянкою з автохтонними рослинами Сан-Франциско. Завдяки зеленому даху затримується чимало опадів – приблизно 9,5 мільйонів літрів води на рік. Це стає можливим за допомогою дренажної системи з чарунками, які здатні всмоктувати до 98% дощової води.

 

Центр надання креативних послуг у Латвії

 

У місті Резекне на замовлення місцевого муніципалітету збудували центр із надання креативних послуг площею 4400 кв. м. Зелені дахи є продовженням навколишнього пейзажу. Територія навколо центру виконана з бетону та застелена травою. Таким чином, попри велику площу, центр є затишним для людини та сумісним з історичними будівлями в цьому районі.

 

Міська ферма на даху шоколадної фабрики у Дубліні

 

Ферма відкрилась у 2012 році у хабі креативних індустрій Chocolate Factory. Окрім Урбан Ферми, у різні часи там були фотостудії, студії звукозапису, команди дизайнерів, театральні трупи тощо.

Окрім фермерства, на базі проекту організатори також займались освітою дублінців. Вони проводили семінари та вокршопи із садівництва, відповідального вирощування їжі, енергозаощадливих технологій, екологічних циклів і сталого розвитку. Комбінуючи міське фермерство й інноваційні освітні технології, організатори Урбан Ферми хочуть навчити якомога більше людей технологій, які дають змогу жити у більш екологічний, економний і сталий спосіб. Отже, тут вирощування рослин і тварин для споживання комбінують із експериментальним і навчальним процесом.

 

У Києві також є безліч площ, зокрема на промислових об’єктах, де можна створювати громадські простори, робити їх зручними та комфортними для використання. Один зі шляхів – облаштування «зеленого даху». Незважаючи на те, що це не дешева технологія, у перспективі таке рішення стає економічно вигідним.

Залиште E-mail, щоб підписатися на розсилку новин