телефон відділу продажу (044) 498-02-00
Замовити телефонний дзвінок

*

*

Феномен Енріке Пеньялоси

Феномен Енріке Пеньялоси
  • calender 05.07.2017

«Справжнє джерело багатства — це люди. Люди, які творять, які мають високу кваліфікацію. І конкуренція сьогодні за людей. Ось чому якість міського життя — це головний елемент сучасного економічного зростання», – вважає Енріке Пеньялоса, людина, яка відкрила друге дихання Боготи — міста, мешканці якого раніше відмовлялися навіть ідентифікувати себе з ним.

 Столиця Колумбії здобула світову популярність завдяки тому, що на думку її мера «для того, щоб люди були щасливими, їм необхідно ходити пішки, так само як рибам необхідно плавати, не заради виживання, а щоб відчувати себе щасливими». Саме в Боготі нещодавно було створено міське середовище, що орієнтовано виключно на потреби містян. Надихнувшись ідеєю урбаністики, Пеньялоса почав втілювати в життя деавтомобілізацію — відмовився інвестувати в автодороги, і сконцентрував увагу на пішохідних зонах, будівництві велодоріжок, скверів, дитячих садків, шкіл та інших освітніх установ. Також завдяки йому було створено систему громадського транспорту TransMilenio. Взявши під контроль місцевої влади систему громадського транспорту, Богота назавжди розпрощалася з хаотичною схемою автобусного сполучення й стрес-фактором, який супроводжував цю ситуацію.

Завдяки наполегливості, мрія Енріке Пеньялоси зробити щось для свого народу, стала реальністю. Його безпосередньою заслугою стали скорочення прірви між заможним населенням і мешканцями бідних районів, зниження рівня злочинності, перетворення міста в засіб життя. Тепер ці зміни — методичка з реорганізації простору для багатьох мерів міст і забудовників.

Богота — це новий спосіб життя, де виконано необхідні умови для досягнення маловитратного існування, на належний рівень виведено якість середовища проживання і відповідно здоров’я.

Якщо торкатися питання здоров’я, то збільшення пішохідних зон — чудовий стимул підтримувати себе у формі, адже ходьба допомагає в складних емоційних і фізіологічних станах, знімає стрес, піднімає настрій і надає сили. Прогулянки пішки — найпростіший вид спорту, який цілюще впливає на весь організм людини, на його здоров’я й зовнішність.

Взявши за основу досвід Пеньялоси, творці RYBALSKY застосували нову концепцію забудови — було збережено автентичність району, передбачено створення каналів, виключено висотні будинки, магістралі та МАФи, приховано паркінги. Ретельно вивчивши питання, проект виводить якість життя на новий рівень, пропонуючи жителям столиці затишне місце з розвиненою інфраструктурою, міськими парками, де кожному жителю гарантовано щоденну дозу ендорфіну.

«Від того, як ми плануємо міста, буде залежати те, будуть в них щасливі люди чи ні», — вважає Енріке Пеньялоса. Саме ця проста теза і має стимулювати кожного, хто бере на себе сміливість гідно піклуватися про своє місто та його жителів.

Залиште E-mail, щоб підписатися на розсилку новин