телефон відділу продажу (044) 498-02-00
Замовити телефонний дзвінок

*

*

ДПТ Рибальського півострова: факти проти популізму

ДПТ Рибальського півострова: факти проти популізму
  • calender 26.02.2018

21 лютого прес-служба Київського окружного адміністративного суду оприлюднила інформацію про те, що суд визнав незаконним і скасував рішення Київради «Про затвердження детального плану території в межах вулиць Електриків і Набережно-Рибальської дороги в Подільському районі Києва». Це рішення й емоційна заява позивача у справі — депутата Верховної Ради Юрія Левченка — на сторінці у Facebook, викликали стурбованість громадськості та ЗМІ долею житлового району RYBALSKY.

Компанія Riverside Development уже заявила про те, що найближчим часом оскаржить рішення Київського окружного адміністративного суду, яке ще не набуло чинності. Ми впевнені в тому, що суд вищої інстанції визнає ДПТ Рибальського півострова законним. Наша впевненість ґрунтується на вже усталеній судовій практиці: законність будівництва RYBALSKY, його відповідність ДПТ і Генплану підтвердили рішення Господарського суду Києва від 25 травня 2017, Апеляційного суду Києва від 26 липня 2017 і Вищого господарського суду Києва від 27 вересня 2017 року.

По-перше, твердження про те, що ДПТ не відповідає Генплану Києва, не витримує критики. У розділі 5 чинного Генерального плану прописано, що з метою реабілітації природного комплексу передбачено винесення промислових підприємств, зокрема, Подільсько-Куренівського промислового району, до якого належить Рибальський півострів, за межі прибережних захисних смуг Дніпра. На тій частині промислових територій, яку може бути включено в наявні житлові райони, Генплан передбачає виділення ділянок під житлову забудову. Рибальський півострів, який становить південну і центральну частину Подільсько-Куренівської промзони, рекомендовано використовувати під поліфункціональну забудову — саме такою забудовою є житловий район RYBALSKY. Окрім того, Генплан передбачає створення чотирьох нових промислових районів за межами Києва.

Gen plan 1Gen plan 1

Це означає, що ДПТ Рибальського півострова розроблено цілком відповідно до Генерального плану та чинного містобудівного законодавства.

По-друге, Юрій Левченко стверджує, що знищення військового заводу — злочин проти держави. Безумовно, заводи, зокрема, військові, повинні бути в країні. Але, по-перше, сучасним заводам не потрібні ті великі території, які вони займали 30–50 років тому. По-друге, сьогодні таким заводам не місце в центральній частині європейської столиці — світовий досвід підтверджує доцільність винесення їх за межі міст. У всьому світі колишні промзони успішно реконструюють у житлові квартали й органічно вписують у навколишній простір. Такий досвід уже реалізовано в проектах Гаффен-сіті в Гамбурзі, Конфлуанс у Ліоні, Krøyers Plads у Копенгагені, Baku White City в Баку та інших, а сьогодні відбувається реалізація в Києві в проекті RYBALSKY.

По-третє, заява депутата Левченка про надмірну висотність і щільність забудови Рибальського півострова є популістською. Запланована поверховість будинків на Рибальському як мінімум удвічі менша, ніж у більшості новобудов Києва – 12 поверхів проти 25. Тут передбачено багатофункціональну забудову, де будуть гармонійно поєднуватися житлові, комерційні приміщення та громадські простори. Проект передбачає створення Rybalsky Family Port — інноваційного освітнього комплексу зі школою, дитячим садком, студією розвитку, спортивними секціями, гуртками, кафе та сімейним коворкінгом. У житловому районі буде облаштовано громадські простори — набережні вздовж каналу і літні зони відпочинку, зокрема, літній кінотеатр. Комерційну функцію перших поверхів будинків закладено на етапі проектування — це виявляється у висоті стель, спеціальній системі вентиляції і стоків. Завдяки магазинам, кафе, ресторанам і офісним приміщенням активне життя на Рибальському буде не тільки ввечері й у вихідні, а й у робочий час.

По-четверте, одна з головних цілей під час проектування RYBALSKY полягала в скороченні маятникової міграції: поліфункціональна забудова допоможе знизити транспортне навантаження на прилеглі магістралі, а завдяки комерційним приміщенням усередині кварталу далеко не в усіх жителів буде потреба з нього виїжджати. Розв’язанню транспортної проблеми буде сприяти й прописана в детальному плані території нова транспортна схема. Вона передбачає з’єднання Рибальського з Подолом за допомогою Подільсько-Воскресенського мосту, а також розподіл магістральних потоків у південному і північному напрямках на два транспортні коридори. Рух від вулиці Набережно-Хрещатицької до проспекту Бандери, як і нині, відбуватиметься вулицею Набережно-Рибальською. Рух у зворотному напрямку буде організовано вулицею Електриків через спеціально створений тунель під залізницею. Окрім упорядкування транспортних потоків, таке рішення допоможе поліпшити екологічну ситуацію та знизити шумовий фон у районі Набережно-Рибальської дороги.

Нарешті, заяви депутата Левченка про те, що Рибальський перетвориться на гетто, є відвертим наклепом. Концепція житлового району RYBALSKY передбачає доступність громадських просторів на його території для всіх киян: абсолютно всі охочі зможуть прогулятися бульваром, відпочити біля каналу, провести час в одному з кафе чи ресторанів або відвідати магазини на перших поверхах.

На жаль, в Україні бізнес, особливо будівельний, найчастіше стає заручником політичної боротьби, що погано позначається на інвестиційній привабливості країни. Ані підвищення позицій України в рейтингу Doing Business, ані участь українських міст у MIPIM не допоможе залучити інвестиції в країну, де рішенням суду можна скасувати базовий містобудівний документ.

Ми впевнені, що суд вищої інстанції займе справедливу позицію щодо детального плану території Рибальського півострова та задовольнить нашу апеляцію. Компанія Riverside Development узяла на себе зобов`язання перед покупцями квартир, громадою і містом побудувати новий європейський район у Києві, і ми ці зобов`язання виконаємо. Але ДПТ між вулицями Набережно-Рибальською й Електриків — це не тільки житловий район RYBALSKY. Це величезна територія, у якої є потенціал стати новою перлиною Києва та зразком для реновації інших занедбаних промзон біля води. Ми дуже сподіваємося, що популістські дії не будуть стримувати динаміку розвитку території.

Залиште E-mail, щоб підписатися на розсилку новин